محصولات دکل های انتقال نیرو شرکت آرتا سازه آرشین به دو دسته دکل های مشبک و دکل های تلسکوپی تقسیم می شوند .

مشبک

این برج های فلزی به طور معمول از نبشی و ورق ساخته می شوند و کلیه ی مراحل تولید قطعات این برج ها داخل کارخانه انجام می شود از برش خم سوراخ و … برای مونتاژ از پیچ و مهره استفاده می شود. کلیه ی این پایه ها دارای سه قسمت مشترک بدنه ، بازوها (‌ کراس آرم ها )‌ و پایه هستند.

تلسکوپی

مزیت این دکل ها نسبت به دکل های مشبک ، اشغال فضای بسیار کمتر است.این ویژگی باعث می شود در شهرها ، که فضای کمتر و همچنین مکان هایی که قیمت زمین بسیار بیشتر است ، دکل های تلسکوپی گزینه ی اول برای خطوط انتقال نیرو باشند. ساختار دکل های برق تلسکوپی ، شبیه به پایه های روشنایی تلسکوپی است. پایه های لوله ای از قطعات لوله فلزی ساخته شده اند به شکلی که قطر قطعات پایین بیشتر بوده و به تدریج تا بالا کم می شوند. به طور معمول استفاده از پایه های فلزی لوله ای برای شبکه ی توزیع برق ، روشنایی معابر و گاهی خطوط مخابراتی به کار می روند.

نوآوری در طراحی ، تضمین در کیفیت

وقتی هدف ، بهینه سازی ابعاد و وزن دکل های خطوط انتقال نیرو باشد ، طبیعی است عوامل مختلفی از جمله مشخصه ی هادیها ، آرایش فضاها و فاصله آن ها در دکل ها در این امر دخالت دارند.در طراحی عواملی همچون عوامل جوی و محیطی ، فاصله ی اسپن ،سرعت و زاویه ی باد ، ضخامت یخ ، وزن و قطر هادی ، فواصل فازها از عوامل مهم و موثر در طراحی دکل های خطوط انتقال نیرو است.

طراحی و نقشه

 

دکل های انتقال نیرو سازه های فضایی پیچیده ای هستند که آنالیز ، طراحی و ترسیم نقشه های آن احتیاج به مهندسین ماهر و نرم افزارهای مخصوص می باشد.

تولید و گالوانیزه

تولید دکل های انتقال نیرو دارای تعداد زیادی المان می باشد که توسط پیچ به هم متصل می شوند . در نقشه های کارخانه ای هر عضو به طور مجزا ترسیم شده و در آن ، ابعاد عضو ، اندازه و محل سوراخ ها و ابعاد برش کاری مشخص می شوند.

 

نصب و اجرا

در نقشه های کارگاهی دکل به بخش های مختلفی تقسیم شده ، نحوه سر هم بندی اعضا به هم و چگونگی اتصالات نمایش داده می شوند.هرگونه عدم دقت در ترسیم این نقشه ها باعث بروز مشکلات فراوانی به هنگام اجرا و نصب دکل خواهد گردید.

گالری تصاویر

گالری عکس های مربوط به پروژه های شرکت آرتا سازه آرشین از نصب و اجرای دکل های انتقال نیرو

اجرای فنداسیون

مونتاژ قطعات

نصب کراس آرم

نصب کراس آرم