محصولات دکل های انتقال نیرو شرکت آرتا سازه آرشین به دو دسته دکل های مشبک و دکل های تلسکوپی تقسیم می شوند .

مشبک

این تاورهای فلزی به طور معمول ، از آهن و نبشی ساخته می شوند و در واقع ضرورت برای استقامت مکانیکی زیاد از فولاد آلیاژی به عنوان پایه خطوط استفاده می شود. به طور معمول برای سهولت عملیات نصب بیشترین قسمت جوشکاری در کاخانه انجام می شود و فقط برای مونتاژ از پیچ و مهره استفاده می شود. کلیه ی این پایه ها دارای سه قسمت مشترک بدنه ، بازوها (‌ کراس آرم ها )‌ ، نگهدارنده ی سیم زمین هستند.

تلسکوپی

مزیت این دکل ها و دکل های مشبک خرپایی محیطی ، اشغال فضای بسیار کمتر است.به طوری که یک دکل تلسکوپی برای خط انتقال ۴۰۰ کیلوولت ، با ارتفاع ۵۰ متر ، برای استقرار تنها به ۳ متر مربع فضا نیاز دارد اما یک دکل خرپایی مشابه ، نیاز به ۱۲۵ متر مربع فضا خواهد داشت.این ویژگی دکل تلسکوپی باعث می شود در شهرها ، که فضای کمتر و قیمت زمین بسیار بیشتر است ، دکل های تلسکوپی گزینه ی اول برای خطوط انتقال نیروی درون شهری باشند. ساختار دکل های برق تلسکوپی ، شبیه به پایه های روشنایی تلسکوپی است. پایه های لوله ای از قطعات لوله فلزی ساخته شده اند به شکلی که قطر قطعات پایین بیشتر بوده و به تدریج تا بالا کم می شوند. به طور معمول استفاده از پایه های فلزی لوله ای برای شبکه ی توزیع برق ، روشنایی معابر و گاهی خطوط مخابراتی به کار می روند.

نوآوری در طراحی ، تضمین در کیفیت

وقتی هدف ، بهینه سازی ابعاد و وزن دکل های خطوط انتقال نیرو باشد ، طبیعی است عوامل مختلفی از جمله مشخصه ی هادیها ، آرایش فضاها و فاصله آن ها در دکل ها در این امر دخالت دارند.در طراحی عواملی همچون عوامل جوی و محیطی ، فاصله ی اسپن ،سرعت و زاویه ی باد ، ضخامت یخ ، وزن و قطر هادی ، فواصل فازها از عوامل مهم و موثر در طراحی دکل های خطوط انتقال نیرو است.

طراحی و نقشه

 

دکل های انتقال نیرو سازه های فضایی پیچیده ای هستند که آنالیز ، طراحی و ترسیم نقشه های آن احتیاج به مهندسین ماهر و نرم افزارهای مخصوص می باشد.

تولید و گالوانیزه

تولید دکل های انتقال نیرو دارای تعداد زیادی المان می باشد که توسط پیچ به هم متصل می شوند . در نقشه های کارخانه ای هر عضو به طور مجزا ترسیم شده و در آن ، ابعاد عضو ، اندازه و محل سوراخ ها و ابعاد برش کاری مشخص می شوند.

 

نصب و اجرا

در نقشه های کارگاهی دکل به بخش های مختلفی تقسیم شده ، نحوه سر هم بندی اعضا به هم و چگونگی اتصالات نمایش داده می شوند.هرگونه عدم دفت در ترسیم این نقشه ها باعث بروز مشکلات فراوانی به هنگام اجرا و نصب دکل خواهد گردید.

گالری تصاویر

گالری عکس های مربوط به پروژه های شرکت آرتا سازه آرشین از نصب و اجرای دکل های انتقال نیرو

اجرای فنداسیون

مونتاژ قطعات

نصب کراس آرم

نصب کراس آرم