توزیع برق ، مرحله ی نهایی تحویل برق است ، برق را از سیستم انتقال نیرو به مصرف کننده شخصی انتقال می دهد.پست های توزیع به سیستم انتقال متصل شده و ولتاژ انتقال را به ولتاژ متوسط بین 0/4 کیلو ولت و ۳۳ کیلو ولت با استفاده از ترانسفورماتور کاهش می دهند و ولتاژ را به ولتاژ بهره برداری می رسانند.خطوط توزیع نیرو در چند دسته ساخته می شوند 

در راستای تولید  شرکت آرتا سازه آرشین انواع پایه های مشبک و مدور در طول های ۹ ، ۱۱ و ۱۲ متر ساخته می شوند. 

مشبک

پایه هایی با استراکچر فلزی هستند که به طور معمول در طول های ۹ ، ۱۱ ، ۱۲ و ۱۴ متر از تیر آهن های IPE و IPN ( در سایزهای ۱۲۰ ، ۱۴۰ و ۲۰۰ ) و نبشی ساخته می شوند و به عنوان پایه های توزیع نیرو به کار می روند.

مدور

پایه های لوله ای که به طور معمول در طول های ۹ ، ۱۱ و ۱۵ متر به صورت پرس گرم و فلنچی و ورق در ضخامت های استاندارد (اسپک عراق ) ساخته می شوند.

نوآوری در طراحی ، تضمین در کیفیت

خطوط توزیع نیرو ، به طور کلی در همه جا روی پایه ها نصب می شوند.نیروهایی که بر پیکره یک پایه اعمال می شوند ، عبارت اند از : نیروهای عمودی ناشی از وزن سیم ، لایه یخ دور سیم ، یراق آلات ، مقره ، کنسول و خود پایه و نیروی افقی که نزدیک به سر پایه به آن اعمال می شوند و بیشتر ناشی از کشش سیم ، فشار باد و نیروهای ناشی از وزن هادی ها و در نتیجه غیر یکنواخت بودن فاصله پایه ها از یکدیگر و زاویه انحراف خط است.پایه مناسب باید کلیه این بارگزاری ها را به راحتی و با اطمینان کامل تحمل نماید.

طراحی و نقشه

در مجموعه آرتا سازه آرشین پایه های توزیع نیرو با بهره گیری از مهندسین ماهر مطابق استانداردها و اسپک کشور عراق طراحی می شوند.

تولید و گالوانیزه

تولید پایه های توزیع نیرو مدور ، لوله از ورق در قطرهای مختلف ساخته می شود و سپس به روش پرس گرم سیلندرها به هم متصل می شوند و برای گالوانیزه آماده می شوند.

گالری تصاویر

گالری عکس های مربوط به پروژه های انتقال نیرو